Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: 10.00 - 19.00hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 


 

  • Co je sterlingové stříbro?

Jedná se o stříbrnou slitinu 925/1000. Ta obsahuje min. 92,5% čistého stříbra a 7,5% jiného kovu, nejčastěji měď. V ČR se prodávají šperky převážně z této slitiny. Stoprocentně čisté stříbro je příliš měkké, proto se v šperkařství nepoužívá. Vyhýbejte se slitinám s nižším obsahem stříbra nebo stříbru s niklem. Právě ten způsobuje při nošení často alergie. Vůbec nejlepší volbou je sterlingové stříbro s povrchovou úpravou rhodiem, a nebo platinou.


 

  • Obsahují naše šperky nikl?

Naše šperky ze stříbra ryzosti 925 a bižuterní (rhodiované) šperky jsou v souladu s Mezinárodním právem o obsahu olova, niklu a těžkých kovů. Šperky Marea Crystal  jsou pravidelně testované s cílem zabezpečit shodu s těmito právními předpisy.


 

  • Vrácení a výměna produktů

Reklamace

Záruku lze uplatnit v zákonné lhůtě 24 měsíců od data převzetí zboží kupujícím. Záruka se vztahuje pouze na vady výrobní či vadu materiálu. Záruka se nevztahuje na opotřebení vzniklá běžným používáním výrobku, na poškození vzniklá neopatrným zacházením, ani na škody způsobené vnějšími událostmi, která mohou vést k poškození zakoupené bižuterie a šperků. Pro případnou reklamaci je nutné předložit doklad potvrzující koupi zboží. Záruka se nevztahuje na škody způsobené přepravcem. Pokud jsou při přebírání zásilky patrná poškození balíku, informujte o tom dopravce a sepište s ním protokol.

Prodejce se zavazuje opravit, vyměnit vadné zboží nejpozději do 30ti kalendářních dnůod obdržení reklamovaného zboží, nebo se jinak vypořádat s reklamací na základě individuální domluvy s kupujícím.

Kupující je povinen podat prodejci oznámení o vadách (reklamaci) neprodleně poté co vady zjistil na email: info@mareacrystal.cz . Odpovědí kupující obdrží email s instrukcemi a reklamačním formulářem. Kupující dopraví reklamované zboží na adresu prodejce na vlastní náklady. Reklamace zaslané nám na dobírku nebudou přijaty.Možnost vrácení zboží

Naším hlavním cílem je především Vaše spokojenost se zbožím, proto má u nás kupující možnost ve lhůtě 14 dnů zakoupené zboží vyměnit za jiné stejné hodnoty nebo vrácení celé ceny zboží.

Kupující má možnost vrátit nepoužité zboží prodejci do 14 kalendářních dnů, počínaje ode dne, kdy kupující převzal zásilku. Vrácené zboží nesmí vykazovat známky:

  • zboží, které vykazuje závadu (v tom případě je nutné postupovat dle reklamačního řádu)
  • zboží, které jeví jakékoliv známky použití
  • zboží bez originálních obalů a příslušenství

Před vrácením zboží kupující kontaktuje prodávajícího na email: info@mareacrystal.cz. Obratem kupující obdrží email s instrukcemi. Kupující dopraví reklamované zboží na adresu prodejce na vlastní náklady. Reklamace zaslané nám na dobírku nebudou přijaty. Po obdržení kompletního a nepoškozeného zboží včetně originálních obalů a příslušenství a předložení dokladů prokazujících koupi zboží vrátí prodávající kupujícímu částku v hotovosti nebo převodem na účet.

 


 

  • Alergie na šperky

      

     Alergie při nošení šperků jsou běžné, ale často nesprávně diagnostikovány, jelikož v drtivé většině případů, je látkou, způsobující tuto alergii nikl, ne samotné stříbro.

     Podle statistik alergií na nikl trpí každý sedmý člověk, přesto i této alergii lze předejít. Hlavním omylem je úklid a mytí, aniž jste si složili své šperky, především prsteny, pod kterými mohou uvíznout zbytky mýdla a čisticích prostředků, které rozpouštějí ochrannou vrstvu pokožky a nikl tak působí na nechráněnou kůži. Podobný efekt má pocení, proto byste neměli zapomínat své šperky sundávat před fyzickou zátěží.

Šperky Marea Crystal neobsahují nikl a jsou výhradně puncovány a najdete na nich označení 925.

     Zásadní je vybírat si šperky označené výhradně symbolem 925, k jehož tvrzení není používán nikl. Dále bezpečné jsou pak rhodiované šperky, které jsou odolnější proti oděru, avšak je nutné brát v úvahu, že i vrstva rhodia se časem může opotřebovat, proto je čas od času třeba šperk překontrolovat, případně znovu potáhnout v klenotnictví.

Nepropásněte novinky!

 

                          

Marea Crystal s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz